являє собою сукупність психічних елементів, в яких знаходять своє відображення об’єктивні ознаки правопорушення, що виражають певне ставлення особи до цих ознак.
Зміст вини характеризує відображення у психіці (свідомості) особи фактичних ознак, які характеризують об’єкт і об’єктивну сторону злочину. Зміст вини при такому підході являє собою фактично зміст умислу або необережності при вчиненні конкретного злочину. У науковій та навчальній літературі часто вказується, що зміст вини являє собою перший та найбільш важливий елемент у понятті вини, однак він не надає сам по собі повної характеристики вини.
Зміст вини складають психологічні ознаки, які через форму вини (див. Форми вини) пов’язуються з об’єктивними ознаками злочину. Зміст вини обумовлюється сполученням свідомості, яке у кримінальному праві іменується інтелектуальним моментом, і волі, що іменується у кримінальному праві вольовим моментом, через співвідношення ознак яких і виражається психічне ставлення особи до самого діяння та його наслідків.