це суспільні відносини, інтереси, блага, на які посягає певна група злочинів в межах одного розділу (глави) Особливої частини кримінального закону. Видовий об’єкт виступає підгрупою однорідних, близьких, подібних соціальних благ, інтересів (у виді сукупності безпосередніх об’єктів), і є складовою частиною родового об’єкту (див. Родовий об’єкт).
Зміст
Де міститься видовий об’єкт
Найчастіше, враховуючи саме видовий об’єкт у кримінальному законі, розділи (які містять злочини, згруповані за родовим об’єктом) поділяються на глави (які містять злочини, згруповані за видовим об’єктом). У тих випадках, коли в структурі кримінального закону глави окремо не виділяються (наприклад, є лише поділ на розділи), видовий об’єкт також можна чітко виділити, шляхом аналізу норм відповідного розділу.
Видовий об’єкт приклад у Кримінальному кодексі
Наприклад, родовим об’єктом злочинів у сфері господарської діяльності є встановлений порядок здійснення господарської діяльності, і в той же час, в межах даного розділу, можна виділити такі видові об’єкти як: 1) встановлений порядок обігу грошей, цінних паперів, інших документів; 2) система оподаткування; 3) встановлений порядок охорони банківської таємниці та ін.
Необхідно враховувати, що термін видовий об’єкт використовується в окремих джерелах (випадках) також для позначення безпосереднього об’єкту злочину (див. Безпосередній об’єкт), з огляду на те, що останній співвідноситься із родовим об’єктом як частка і ціле.