це одиничні злочини, особливість конструкції яких полягає у обов’язковій наявності двох самостійних дій, які лише при їх спільному вчиненні тягнуть настання кримінальної відповідальності.
При цьому, для злочина з двома діями у разі вчинення лише однієї з обов’язкових дій, що передбачається у конструкції кримінально-правової норми, злочин не буде закінченим. В залежності від типу та особливості дій які закріплюються у конструкції крим.-прав. норми у злочина з двома діями, при вчиненні лише однієї з них, особа підлягає крим. відповідальності лише за замах на злочин, а в окремих випадках взагалі не можу бути притягнута до крим. відповідальності за відсутністю складу злочину.
Характерними прикладами злочина з двома діями можуть бути зґвалтування, вимагання, хуліганство, викрадення людини та ін. Найбільш яскравим прикладом злочина з двома діями є таке декриміналізоване діяння як спекуляція, суть якого зводилась до скуповування товарів (перша обов’язкова дія) та їх наступного перепродажу (друга обов’язкова дія).