це грошовий (вартісний) вираз майнової шкоди (див. Наслідки майнового характеру). Іноді у науковій та навчальній літературі зустрічається ототожнення терміну збитки з термінами «Шкода», «Злочинні наслідки», «Суспільно-небезпечні наслідки» та ін., що, очевидно, вбачається не правильним.
З цього приводу зазначається (Н. Антонюк та ін.), що поняття збитки у кримінальному праві не слід ототожнювати з поняттям, «Шкода» та ін., адже шкода може бути за своєю суттю як матеріальною (фізична, майнова) так і нематеріальною (моральною), в той час як збитки є виразом, у грошовому вигляді, лише майнової шкоди.
Обсяг поняття збитки у кримправі
Дискусійним є питання про обсяг збитків, зокрема, існують дві основні точки зору:
- поняття збитки у кримінальному праві включає в себе як прямі збитки (або реальні збитки) так і упущену вигоду (В. Волженкін, Н. Кузнецова, М. Кострова та ін.);
- поняття збитки у кримінальному праві включає в себе лише прямі збитки (або реальні збитки), в той час як питання упущеної вигоди – лежить за межами кримінального права і повино вирішуватись в межах цивільного (Л. Гаухман, В. Плохова та ін.).