це один з різновидів диспозиції кримінально-правової норми (див. Диспозиція кримінально-правової норми), яка називає склад злочину, але для визначення його ознак відсилає до норм іншої галузі права або нормативних (підзаконних) актів – правил, положень, інструкцій.
Зміст
Приклад бланкетної диспозиції у кримінальному праві
Характерним прикладом бланкетної диспозиції може бути диспозиція статті кримінального закону, якою встановлюється кримінальна відповідальність за порушення вимог законодавства про охорону праці у разі спричинення тяжких наслідків, або статті, якою встановлюється кримінальна відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами.
Бланкетна диспозиція – значення та застосування
Як у першому так і у другому випадках, для з’ясування змісту злочинного діяння у кожному окремому випадку (при кожному діянні) треба звертатися до відповідних нормативних актів – які містять вимоги щодо охорони праці, до правил дорожнього руху та ін. Використання бланкетних диспозицій має важливе значення у кримінальному праві, адже дозволяє не «перевантажувати» кримінальний закон великим за обсягом описаннями діяння у диспозиції статті.