Яра О.С. Кримінологічні аспекти запобігання некорисливої насильницької злочинності

Яра О.С. Кримінологічні аспекти запобігання некорисливої насильницької злочинності : Автореф. дис… канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.С. Яра / НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. – К., 2007. – 20 с.

[su_button url=”http://crimpravo.com/wp-content/uploads/2017/01/YAra-O.S.-Kriminologichni-aspekti-zapobigannya-nekorislivoyi-nasilnitskoyi-zlochinnosti.pdf” style=”soft” background=”#fc0400″ size=”5″ radius=”5″ icon=”icon: cloud-download”]Завантажити PDF[/su_button][su_spacer]

Анотація до автореферату

У дисертації Яра О.С. досліджується проблема попередження некорислива насильницької злочинності.

Ярою О.С. проаналізовано поняття некорислива насильницького злочину. Особливу увагу приділено ознаками цього виду злочинів. З урахуванням розглянутих ознак під некорислива насильницькими злочинами слід розуміти умисні злочинні діяння, які посягають на охоронювані законом про кримінальну відповідальність України суспільні відносини, що забезпечують фізичні блага (життя і здоров’я) особи, що здійснюються проти волі потерпілого, шляхом фізичного або психічного насильства і виникають на грунті особистої неприязні, помсти, ревнощів, задоволення статевої пристрасті або з хуліганських спонукань.

Розглядається Ярою О.С. сучасний стан некорислива насильницької злочинності і особливості кримінологічної характеристики осіб, її здійснюють. Вивчено соціально-економічні, політичні, правові, історичні та індивідуальні фактори, що детермінують зазначені злочини.

З огляду на складність розмежування причин злочинності і умов, що сприяють вчиненню злочинів, можливість їх трансформації з однієї якості в іншу, Яра О.С. вважає за доцільне не дотримуватися строгого розмежування і вживає поняття “фактор”.

Всі спеціальні чинники злочинця автор розділила на п’ять підструктур, які характеризують: спонукальну сферу особистості, соціальні ролі і соціальні статуси, ступінь суспільної небезпеки особистості, морально-психологічну і психофізіологічну сторону особистості. З безлічі факторів виділені й проаналізовані ті, які найбільш значущі для некорисливих насильницьких переступив-ників. Найбільший інтерес представляють перша і четверта групи факторів, які характеризують спонукальну і моральну сторони особистості.

Звісно ж, що причини і умови вчинення злочинів виходять за рамки кримінологічної характеристики. Автор придержи-ється точки зору, яка включає в відомості про кримінологічної характеристиці, крім кількісних і якісних показників, відомості про особу винних.

З урахуванням проведеного факторного аналізу узагальнений “портрет” некорислива насильницького злочинця можна представити в наступному вигляді: 18-45 років, неодружений. Для таких злочинців характерні грубість, агресивність, жорстокість, образливість, цинічність, нахабство. Конфліктність також є характерною рисою цієї категорії злочинців.

Зазначені особливості механізму некорисливих насильницьких пре-джень свідчать про те, що для даної категорій злочинів найбільш важливим є етап мотивації. Виділено специфічні провідники механізму насильницької поведінки.

Рекомендуються форми взаємодії міліції та громадськості, які допомагають досягти високих кінцевих результатів у забезпеченні законності, охорони громадського порядку, попередження правонару-рішень.

Одним з резервів, використання якого може дозволити поліпшити результати боротьби зі злочинністю, в тому числі і з розглянутої, є подальше вдосконалення виктимологической профілактики.

Увійдіть до вашого акаунту

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.