Шевченко Є.В. Злочини з похідними наслідками в кримінальному праві

Шевченко Є.В. Злочини з похідними наслідками в кримінальному праві : Автореф. дис… канд. юрид. наук: 12.00.08 / Є.В. Шевченко / Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. – Х., 2002. – 20 с.

[su_button url=”http://crimpravo.com/wp-content/uploads/2016/12/SHevchenko-YE.V.-Zlochini-z-pohidnimi-naslidkami-v-kriminalnomu-pravi.pdf” style=”soft” background=”#fc0400″ size=”5″ radius=”5″ icon=”icon: cloud-download”]Завантажити PDF[/su_button][su_spacer]

Анотація до автореферату

Дисертація Шевченка Є.В. присвячена кримінально-правових проблем одиничних злочинів, ускладнених за своїм змістом. В роботі досліджується один з видів таких деліктів, який в літературі іменується як: “злочини, що кваліфікуються за наслідками”, “злочини, що кваліфікуються за більш тяжких наслідків” і т.д. Зокрема, проаналізовано особливості їх конструювання, юридична та соціальна сутність.

На підставі дослідженя Шевченком Є.В. сформульованого критерії, що дозволяє виділити дану групу діянь в якості самостійного виду одиничних злочинів, а саме: наявність у них юридично значущих проміжного (основного) і похідного (додаткового) наслідків, які наступають хронологічно (послідовно) одне за іншим в результаті вчиненого особою діяння , запропонована нова термінологія для їх позначення: “злочини з похідними наслідками”.

В авторефераті, Шевченко Є.В. проведено відмежування деліктів даного виду від інших суміжних понять. Аналізуються особливості кваліфікації злочинів з похідними наслідками, до числа яких належить: а) особливість встановлення причинного зв’язку: в даних злочинах вона повинна встановлюватися окремо до кожного з наслідків: проміжного і похідного.

Обґрунтовується, що визначальним тут є проміжне наслідок, яке і створює реальну загрозу настання наслідки похідного; б) особливості суб’єктивної сторони, що складаються в тому, що стосовно діянню та проміжного наслідку вона характеризується тільки умисною формою вини. Стосовно ж до похідних наслідків можуть мати місце різні комбінації (поєднання) умислу і необережності. На підставі цього Шевченком Є.В. запропоновані правила кваліфікації цієї групи злочинів, а саме: “Відповідальність особи за наслідки, обтяжуючі (кваліфікуючі) злочин, може мати місце лише при встановленні умисного або необережного ставлення до них”.

 

Увійдіть до вашого акаунту

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.