Шевченко Є.В. Злочини з похідними наслідками в кримінальному праві : Автореф. дис… канд. юрид. наук: 12.00.08 / Є.В. Шевченко / Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. – Х., 2002. – 20 с.
[su_button url=”http://crimpravo.com/wp-content/uploads/2016/12/SHevchenko-YE.V.-Zlochini-z-pohidnimi-naslidkami-v-kriminalnomu-pravi.pdf” style=”soft” background=”#fc0400″ size=”5″ radius=”5″ icon=”icon: cloud-download”]Завантажити PDF[/su_button][su_spacer]
Анотація до автореферату
Дисертація Шевченка Є.В. присвячена кримінально-правових проблем одиничних злочинів, ускладнених за своїм змістом. В роботі досліджується один з видів таких деліктів, який в літературі іменується як: “злочини, що кваліфікуються за наслідками”, “злочини, що кваліфікуються за більш тяжких наслідків” і т.д. Зокрема, проаналізовано особливості їх конструювання, юридична та соціальна сутність.
На підставі дослідженя Шевченком Є.В. сформульованого критерії, що дозволяє виділити дану групу діянь в якості самостійного виду одиничних злочинів, а саме: наявність у них юридично значущих проміжного (основного) і похідного (додаткового) наслідків, які наступають хронологічно (послідовно) одне за іншим в результаті вчиненого особою діяння , запропонована нова термінологія для їх позначення: “злочини з похідними наслідками”.
В авторефераті, Шевченко Є.В. проведено відмежування деліктів даного виду від інших суміжних понять. Аналізуються особливості кваліфікації злочинів з похідними наслідками, до числа яких належить: а) особливість встановлення причинного зв’язку: в даних злочинах вона повинна встановлюватися окремо до кожного з наслідків: проміжного і похідного.
Обґрунтовується, що визначальним тут є проміжне наслідок, яке і створює реальну загрозу настання наслідки похідного; б) особливості суб’єктивної сторони, що складаються в тому, що стосовно діянню та проміжного наслідку вона характеризується тільки умисною формою вини. Стосовно ж до похідних наслідків можуть мати місце різні комбінації (поєднання) умислу і необережності. На підставі цього Шевченком Є.В. запропоновані правила кваліфікації цієї групи злочинів, а саме: “Відповідальність особи за наслідки, обтяжуючі (кваліфікуючі) злочин, може мати місце лише при встановленні умисного або необережного ставлення до них”.