Шемякін О.В. Протидія і запобігання корупційним злочинам у сфері службової та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг [Текст] : автореф. дис. … канд. юрид. наук : 12.00.08 / Шемякін Олег Володимирович ; Ген. прокуратура України, Нац. акад. прокуратури України. – Київ, 2013. – 19 с.
[su_button url=”http://crimpravo.com/wp-content/uploads/2016/12/SHemyakin-O.V.-avtoreferat.pdf” style=”soft” background=”#fc0400″ size=”5″ radius=”5″ icon=”icon: cloud-download”]Завантажити PDF[/su_button][su_spacer]
Анотація до автореферату
У дисертації Шемякіним О.В. здійснено комплексне наукове дослідження теоретичних і прикладних проблем протидії та попередження злочинів у сфері службової та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг.
Дана кримінологічна характеристика сучасних тенденцій корупційної злочинності, окремих видів злочинів, структури, динаміки, особистості злочинця, проаналізовані методологічні основи вимірювання рівня латентності корупційних злочинів. В авторефераті Шемякіним О.В. з’ясовано чинники, причини та умови корупційних злочинів в сфері службової та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг, проведено аналіз їх системи і рівня детерминирующего впливу.
Сформульовано поняття “протидія” і “запобігання” корупційним злочинам у сфері службової та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг, дано їх змістовні характеристики, проведена класифікація заходів попередження корупційних злочинів.
Визначено (Шемякін О.В.) концептуальні засади, зміст, завдання, базові принципи та стратегічні напрями державної політики з протидії та запобігання корупційних злочинів в сфері службової та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг, місце і роль органів прокуратури в системі суб’єктів протидії та запропоновано низку рекомендацій щодо її удосконалення і підвищенню ефективності.
Якісну протидію корупційної злочинності вимагає комплексного системного підходу і органічного поєднання профілактичних, правоохоронних і репресивних заходів, чітко визначених пріоритетів та належного економічного, кадрово-професійного, інформаційно-аналітичного, науково-методичного, матеріально-технічного забезпечення і т.д.