Шаргодська Н.В. Об’єктивні ознаки складів злочинів у банківській системі

Шаргодська Н.В. Об’єктивні ознаки складів злочинів у банківській системі [Текст] : автореф. дис. … канд. юрид. наук : 12.00.08 / Шаргородська Наталя Валентинівна ; Акад. адвокатури України. – К., 2012. – 19 с.

[su_button url=”http://crimpravo.com/wp-content/uploads/2016/12/SHargodska-N.V.-avtoreferat.pdf” style=”soft” background=”#fc0400″ size=”5″ radius=”5″ icon=”icon: cloud-download”]Завантажити PDF[/su_button][su_spacer]

Анотація до автореферату

Дисертація Шаргородської Н.В. присвячена дослідженню суспільно небезпечних діянь, що посягають на суспільні відносини, які складаються в банківській системі, науковому аналізу норм кримінального законодавства, які передбачають відповідальність за вчинення таких злочинів, об’єктивних ознак складів злочинів у банківській системі. У дисертації на основі соціально-правових та філософсько-правових положень аналізуються поняття «банківська система» і «банківська операція».

У зв’язку з тим, що банківська система виступає як необхідний елемент економічного базису суспільства, яка внутрішньо організована, взаємопов’язана, має загальну мету і завдання, це дає можливість розглядати суспільні відносини, що складаються в банківській системі, розглядаються як самостійний об’єкт кримінально-правової охорони, а також, з урахуванням існуючої системи злочинів у сфері господарської діяльності, як видовий об’єкт злочинів у цій сфері.

У роботі Шаргородська Н.В. проводиться класифікація господарських злочинів і визначається місце в ній групи злочинів, які зазіхають на банківську систему. Серед злочинних посягань, які відбуваються в сфері господарської діяльності, пропонується виділяти групу злочинів у банківській системі, які зазіхають на суспільні відносини, пов’язані з організацією її діяльності та забезпеченням гарантії (безпеки) діяльності цієї системи

У дисертації Шаргородською Н.В. обґрунтовується значення об’єктивних ознак складів злочинів для кваліфікації злочинів в банківській системі, досліджуються теоретичні основи щодо визначення об’єкта злочину та його ознак, а також надається розгорнута характеристика об’єкта і предмета злочинів у банківській системі.
При аналізі ознак об’єктивної сторони складів злочинів у банківській системі встановлено, що об’єктивна сторона таких суспільно небезпечних діянь, – це процес негативного впливу на суспільні відносини, пов’язані з легалізацією банку і його діяльності, а також з безпекою діяльності банку. Досліджуються суспільно небезпечні наслідки таких діянь, причинний зв’язок між суспільно небезпечними діяннями і можливими наслідками.

На основі аналізу наукових положень, кримінального законодавства України та матеріалів практики формулюються висновки по вищевикладеним проблемам, обгрунтовуються певні пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства і практики його застосування.

Увійдіть до вашого акаунту

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.