Богатирьов І.Г. Кримінальні покарання, не пов’язані з позбавленням волі (теорія і практика їх виконання кримінально-виконавчою інспекцією) : Автореф. дис… д-ра юрид. наук: 12.00.08 / І.Г. Богатирьов / Київ. нац. ун-т внутр. справ. – К., 2006. – 32 с.
[su_button url=”http://crimpravo.com/wp-content/uploads/2017/01/Bogatirov-I.G.-Kriminalni-pokarannya-ne-povyazani-z-pozbavlennyam-voli-teoriya-i-praktika-yih-vikonannya-kriminalno-vikonavchoyu-inspektsiyeyu.pdf” style=”soft” background=”#fc0400″ size=”5″ radius=”5″ icon=”icon: cloud-download”]Завантажити PDF[/su_button][su_spacer]
Анотація до автореферату
Дисертація Богатирьов І.Г. являє собою комплексне наукове дослідження проблем виконання кримінальних покарань без позбавлення волі у вигляді виправних робіт, громадських робіт, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю і охоплює теоретичні і практичні початку їх виконання кримінально-виконавчою інспекцією. Досліджено загальна характеристика, сучасні теоретико-правові та кримінологічні початку виконання покарань без позбавлення волі, висунута і обгрунтована необхідність впровадження профілактично-виховного впливу на засуджених до даних видів покарань.
Розроблено Концепцію виконання кримінальних покарань без позбавлення волі і пропонується механізм її впровадження в діяльність кримінально-виконавчої інспекції.
Богатирьовим І.Г. аналізується практика виконання покарань без позбавлення волі в Європейських країнах. Робиться висновок про шляхи впровадження в Україні інституту пробації. У роботі розкривається кримінологічна характеристика осіб, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції за такими ознаками, як: соціально-демографічні, кримінально-правові та соціально-психологічні. Дається поняття і пропонується структурно-логічна схема кримінологічного аналізу виконання кримінально-виконавчою інспекцією покарань без позбавлення волі, який включає в себе вивчення його об’єкта і предмета, окреслених його цілей і завдань, визначення еффективности попереджувальної функції, визначення профілактично-виховного впливу як засобу запобігання злочинам серед осіб, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції.
В роботі Богатирьова І.Г. досліджується профілактично-виховний вплив як засіб виправлення і ресоціалізації осіб, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції. Були внесені пропозиції про запровадження Положення про кримінально-виконавчої інспекції; спеціальних навчальних програм і планів професійної підготовки та підвищення кваліфікації співробітників кримінально-виконавчої інспекції, і створення Центру наукових досліджень в Державній кримінально-виконавчій службі України, які вже отримують практичну реалізацію.
Сформульовано конкретні пропозиції та рекомендації, нові в концептуальному плані, спрямовані на вдосконалення низки положень теорії і практики виконання кримінально-виконавчою інспекцією покарань без позбавлення волі.