Бодюл Є.М. Правові та організаційні засади виконання покарання в кримінально-виконавчих установах відкритого типу

Бодюл Є.М. Правові та організаційні засади виконання покарання в кримінально-виконавчих установах відкритого типу : Автореф. дис… канд. юрид. наук: 12.00.08 / Є.М. Бодюл / Нац. акад. внутр. справ України. – К., 2005. – 18 с.

[su_button url=”http://crimpravo.com/wp-content/uploads/2017/01/Bodyul-YE.M.-Pravovi-ta-organizatsijni-zasadi-vikonannya-pokarannya-v-kriminalno-vikonavchih-ustanovah-vidkritogo-tipu.pdf” style=”soft” background=”#fc0400″ size=”5″ radius=”5″ icon=”icon: cloud-download”]Завантажити PDF[/su_button][su_spacer]

Анотація до автореферату

У дисертації Бодюл Є.М. проведено комплексне дослідження правових та організаційних основ виконання покарання в кримінально-виконавчих установах відкритого типу. Здійснено аналіз процесу зародження і становлення кримінально-виконавчих установ відкритого типу в Україні, а також визначено сучасні тенденції та закономірності їх розвитку. Розглянуто еволюцію установ відкритого типу з найдавніших часів до початку ХХ століття, проаналізовано законодавство радянського періоду. Окремо в роботі вивчаються питання розвитку установ відкритого типу в незалежній Україні.

При вивченні правової природи кримінально-виконавчих установ відкритого типу Бодюл Є.М. проаналізовано зміст кримінального покарання у вигляді обмеження волі. Даний аналіз дає підстави вважати, що обмеження свободи притаманна мінімальна ізоляція, яку пропонується розглядати як “виправний нагляд”.

На основі вивченого матеріалу теоретично Бодюл Є.М. обгрунтовано соціальне призначення і завдання кримінально-виконавчих установ відкритого типу, а також визначено їх місце в системі органів і установ виконання покарань. Встановлено, що кримінально-виконавчі установи відкритого типу, як невід’ємний атрибут державного механізму боротьби зі злочинністю, безпосередньо беруть участь у ресоціалізації злочинців та попередження рецидиву, взаємодіючи при цьому з багатьма державними органами і громадськими об’єднаннями як в період виконання покарання, так і після його відбуття .

Дан порівняльний аналіз кримінально-виконавчих установ відкритого типу з раніше діючими колоніями-поселеннями і спецкомендатурах, на основі якого зроблено висновок про те, що перераховані органи та установи мають багато спільного, хоча і представляють різні правові інститути.

Значна увага в роботі Бодюл Є.М. приділена організації виконання покарання у кримінально-виконавчих установах відкритого типу. На основі аналізу нормативно-правової бази встановлено, що відомчі нормативні акти відображають лише концептуальне бачення проблем організації їх виконання покарання у виді обмеження волі. Також розглянуті проблеми визначення меж території виправних центрів, обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення порядку направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання і застосування до них основних засобів виправлення і ресоціалізації.

Особливу увагу Бодюл Є.М. приділено питанням характеристики особистості засуджених до обмеження волі. Також досліджено правовий статус цієї категорії осіб, здійснено аналіз їх прав, законних інтересів і обов’язків, виявлені в цій частині недоліки чинного законодавства і практики його застосування. Проведене дослідження визначається чітко вираженим прикладним аспектом і отримує практичну реалізацію в розроблених на його основі методичних рекомендаціях і пропозиціях, які відображені в проекті Положення про виправному центрі.

Увійдіть до вашого акаунту

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.