Боднар І.В. Кримінологічні засади запобігання вчинення злочинів у кримінально-виконавчих установах закритого типу [Текст] : автореф. дис. … канд. юрид. наук : 12.00.08 / Боднар Ігор Володимирович ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. – Х., 2012. – 19 с.
[su_button url=”http://crimpravo.com/wp-content/uploads/2017/01/Bodnar-I.V.-Kriminologichni-zasadi-zapobigannya-vchinennya-zlochiniv-u-kriminalno-vikonavchih-ustanovah-zakritogo-tipu.pdf” style=”soft” background=”#fc0400″ size=”5″ radius=”5″ icon=”icon: cloud-download”]Завантажити PDF[/su_button][su_spacer]
Анотація до автореферату
В дисертації Боднар І.В. проаналізовано визначення запобігання злочинів і його видів серед засуджених, які відбувають кримінальні покарання у кримінально виконавчих установах закритого типу, розглянуті кількісні та якісні показники злочинності в них за останні п’ять років.
Досліджено основні суб’єктивні і об’єктивні, зовнішні і внутрішні причини і умови вчинення злочинів засудженими в кримінально виконавчих установах закритого типу, вказані найбільш актуальні з них з точки зору практичних працівників Державної пенітенціарної служби України.
Розглянуто класифікацію суб’єктів діяльності з запобігання вчиненню злочинів в кримінально виконавчих установах закритого типу, а так само основні вимоги та принципи організації взаємодії між ними.
Боднар І.В. складено сучасний портрет особистості пенітенціарного злочинця, на основі соціально-демографічної, соціально-рольовий, кримінально-виконавчої та морально-психологічний характеристики засуджених.
Досліджено заходи загальносоціального, спеціально-кримінологічного та індивідуального запобігання вчиненню злочинів в кримінально-виконавчих установах закритого типу.
Проведено аналіз відповідності національного кримінально-виконавчого законодавства до вимог міжнародних норм, в галузі захисту прав засуджених як Організації Об’єднаних Націй так і Ради Європи, вказані основні моменти їх невідповідності та можливі шляхи їх усунення.
Проведено аналіз практичної діяльності пенітенціарних систем розвинених країн Європи у напрямку організації індивідуально-попереджувальної діяльності щодо засуджених, які відбувають покарання в пенітенціарних установах цих країн. Розглянуто діяльність по складанню і виконанню планів: виконання покарання, відбування покарання, підготовки до звільнення.
На основі дослідження практичної діяльності кримінально-виконавчих установ закритого типу в Україні, а також міжнародного досвіду Боднар І.В. розроблені рекомендації по спеціально-криминологическому і індивідуальним запобігання вчиненню злочинів.
Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного кримінального та кримінально-виконавчого законодавства, спрямовані на забезпечення запобігання злочинам в кримінально-виконавчих установах закритого типу.
У дисертації Боднар І.В. вказується, що потребують вдосконалення положення ст. 130 «Заохочення, які застосовуються до осіб, позбавлених волі» Кримінально-виконавчого Кодексу України та ст. 81 «Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання» Кримінального Кодексу України, що стосуються визначень «стали на шлях виправлення» і «належну поведінку», зміст яких не розкрито, що дає можливість суб’єктивного підходу до засудженого під час вирішення питання про застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання.
Запропоновано Боднар І.В. на основі аналізу кримінально-виконавчої характеристики і її складової кримінально-правової характеристики внести зміни в ст. 392 Кримінального кодексу України з метою посилення кримінальної відповідальності засуджених, які вчиняють злочини в кримінально-виконавчих установах закритого типу.