Байлов А.В. Кримінальна відповідальність за посягання на життя та здоров’я особи, вчинені в стані сильного душевного хвилювання

Байлов А.В. Кримінальна відповідальність за посягання на життя та здоров’я особи, вчинені в стані сильного душевного хвилювання : Автореф. дис… канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.В. Байлов / Нац. ун-т внутр. справ. – Х., 2004. – 19 с.

[su_button url=”http://crimpravo.com/wp-content/uploads/2017/01/Bajlov-A.V.-avtoreferat.pdf” style=”soft” background=”#fc0400″ size=”5″ radius=”5″ icon=”icon: cloud-download”]Завантажити PDF[/su_button][su_spacer]

Анотація до автореферату

Дисертація Байлова А.В. являє собою спеціальне комплексне наукове дослідження проблем кримінальної відповідальності за посягання на життя і здоров’я особи, вчинені в стані сильного душевного хвилювання за кримінальним правом України. Проаналізовано об’єктивні та суб’єктивні ознаки складів злочинів, передбачених статтями 116, 123 КК.

Обґрунтовується, що головна особливість посягань на життя і здоров’я особи, вчинені в стані сильного душевного хвилювання, полягає в тому, що (а) злочинів, скоєних в такому стані передує протиправне або аморальну поведінку потерпілого; (Б) під час здійснення даних злочинів винний перебуває в стані сильного душевного хвилювання; (В) саме протиправне або аморальну поведінку потерпілого викликає у винного стан сильного душевного хвилювання; (Г) умисел скоїти злочини, передбачені статтями 116, 123 КК, виникає у винного і реалізується їм в момент, коли він знаходиться в стані сильного душевного хвилювання.

Байловим А.В. аргументується, що за заподіяння умисного легкого або середньої тяжкості тілесного ушкодження чи заподіяння побоїв в стані сильного душевного хвилювання кримінальна відповідальність не настає.

Визначено і проаналізовано причини виникнення сильного душевного хвилювання, якими є: неправомірна поведінка з боку потерпілого; внутрішні умови, що впливають на стан фізіологічного афекту (аффектогенний ситуація, вікові і особистісні особливості, властивості нервової системи та ін.); початкові чинники (спогади про провокує поведінці потерпілого, отримання інформації про раніше вчинений злочин і т.д.).

У дисертаційному дослідженні Байлов А.В. розкрито підстави виникнення сильного душевного хвилювання. Запропоновано в досліджуваних злочинах виділити і законодавчо закріпити такі підстави виникнення стану сильного душевного хвилювання: насильство, образа, систематичне знущання, інші протиправні або аморальні дії з боку потерпілого.

Зроблено аналіз суб’єктивних ознак злочинів, предусмот-корінних зазначеними статтями. Аргументується необхідність в статтях 116, 123 КК термін “сильне душевне хвилювання” замінити терміном “фізіологічний афект”. Визнано необґрунтованим встановлення зниженого віку кримінальної відповідальності за досліджувані злочини.

У роботі приділяється увага кримінологічної характеристики особистості потерпілого і особи, яка вчинила злочини, передбачені статтями 116, 123 КК.

На підставі отриманих результатів Байловим А.В. внесено науково обґрунтовані пропозиції, спрямовані на вдосконалення кримінального законодавства України, яке передбачає відповідальність за посягання на життя і здоров’я особи, вчинені в стані сильного душевного хвилювання.

Увійдіть до вашого акаунту

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.