Авраменко О.В. Стан сильного душевного хвилювання: кримінально-правові та психологічні аспекти

Авраменко О.В. Стан сильного душевного хвилювання: кримінально-правові та психологічні аспекти : автореф. дис… канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.В. Авраменко / Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. – Л., 2008. – 19 с.

[su_button url=”http://crimpravo.com/wp-content/uploads/2016/12/Avramenko-O.V.-Stan-silnogo-dushevnogo-hvilyuvannya-kriminalno-pravovi-ta-psihologichni-aspekti.pdf” style=”soft” background=”#fc0400″ size=”5″ radius=”5″ icon=”icon: cloud-download”]Завантажити PDF[/su_button][su_spacer]

Анотація до автореферату

Дисертація Авраменка О.В. присвячена актуальній проблемі – кримінально-правовому та психологічному аспектам стану сильного душевного хвилювання. Автор в тексті автореферату викладає ряд положень та посилається на проведені, актуальні дослідження психологічних процесів що протікають у людини під час вчинення окремих суспільно небезпечних діянь.

Значна частина висновків зроблених автором, викладена у тексті автореферату Авраменко О.В. містить елементи наукової новизни. Дисертант вперше розмежовує та охарактеризує кримінально-правовий, а також психологічний аспекти стану сильного душевного хвилювання, визначено його зміст. Авраменко О.В., в тексті автореферату та проведеного дослідження, вперше, на відміну від тих, що існували раніше виключно правових визначеннях стану сильного душевного хвилювання, при якому останній ототожнюється або зі станом афекту чи станом афекту фізіологічного, надає власне визначення досліджуваного поняття враховуючи його окремі аспекти. Автор визначає стан сильного душевного хвилювання як юридико-психологічне поняття. Здійснений аналіз судової практики в межах проведеного дослідження відображено в авторефераті. Автор наголошує на важливості та актуальності розглядуваної проблеми, її значення для правозастосовної практики та теорії крмиінального-права.

Авраменко О.В, виходячи зі змісту автореферату, пропонує доповнити чинний Кримінальний кодекс України новою статтею – 25-1 у якій передбачити законодавче закріплення поняття «стан сильного душевного хвилювання», та внести у текст даної норми певні положення для законодавчого закріплення даного виду обставин.

Дисертантом проведено ґрунтовне дослідження існуючих точок зору та судової практики з позиції застосування норм, якими передбачається використання даного поняття, його закріплення у нормах Особливої частини Кримінального кодексу України.

Окрім положень, які виносяться автором на захист, як такі що становлять наукову новизну також доповнюються тими, що удосконалені з вже існуючих. Так, автор вказує що в межах проведеного дослідження було удосконалено правила кваліфікації діянь, які було вчинено у стані сильного душевного хвилювання, а крім того вказується загальні правила побудови санкцій з приводу розглядуваної проблематики.

Увійдіть до вашого акаунту

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.