Завдання кримінального права – полягає в охороні найважливіших суспільних відносин від крайніх форм їх порушення. Як правило, у кримінально правовій літературі вказується на наявність загального завдання та ряду специфічних (конкретних) завдань. В залежності від норм, викладених в кримінальному законі, основним завданням кримінального права у переважній більшості випадків визнається охорона інтересів суспільства від злочинних посягань та запобігання злочинам.
Зміст
Поняття завдання кримінального права у різних КК світу
Конкретні формулювання завдання кримінального права у різних кримінальних законах, при цьому, можуть відрізнятися між собою, проте їх суть в цілому однакова. Вирішуючи завдання, кримінального права виконує відповідні специфічні функції (див. Функції кримінального права), тобто основні напрямки впливу на суспільні відносини.
Виконання завдань кримінального права відбувається у низку способів:
- встановлення підстави та принципів крим. відповідальності;
- визначення, кола суспільно небезпечних діянь, які визнаються злочинами;
- встановлення видів покарання та інших заходів крим.-прав. характеру за вчинення злочинів.
Завдання кримінального права як науки
В окремих випадках, ведуть мову про завдання кримінального права, як науки. Основні завдання науки кримінального права можна звести до такого: 1) розробка фундаментальних проблем теорії кримінального права; 2) вироблення рекомендацій щодо вдосконалення кримінального закону і практики його застосування; 3) подальше вивчення всіх інститутів кримінального права з метою встановлення їх ефективності; 4) зміцнення тісних зв’язків з правотворчими і практичними органами; 5) подальше вдосконалення всієї науково-педагогічної діяльності з метою підготовки висококваліфікованих фахівців-правознавців; 6) вивчення кримінального законодавства і практики його застосування в зарубіжних країнах; 7) підготовка коментарів до кримільного закону та ін.