Блинська С.Г. Кримінально-правова природа затримання особи, що вчинила злочин, як обставини, що виключає злочинність діяння

Блинська С.Г. Кримінально-правова природа затримання особи, що вчинила злочин, як обставини, що виключає злочинність діяння : Автореф. дис… канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.Г. Блинська / Київ. нац. ун-т внутр. справ України. – К., 2006. – 19 с.

[su_button url=”http://crimpravo.com/wp-content/uploads/2017/01/Blinska-S.G.-Kriminalno-pravova-priroda-zatrimannya-osobi-shho-vchinila-zlochin-yak-obstavini-shho-viklyuchaye-zlochinnist-diyannya.pdf” style=”soft” background=”#fc0400″ size=”5″ radius=”5″ icon=”icon: cloud-download”]Завантажити PDF[/su_button][su_spacer]

Анотація до автореферату

Дисертація Блинська С.Г. є комплексним кримінально-правовим дослідженням проблеми затримання особи, яка вчинила злочин, як обставини, що виключає злочинність діяння.

В основу роботи Блинської С.Г. покладено вивчення попередніх наукових розробок даної, а також суміжних проблем, пов’язаних із затриманням особи, яка вчинила злочин. Вивчено та проаналізовано етапи становлення норми про затримання особи, яка вчинила злочин в науці кримінального права та її місця в системі обставин, що виключають злочинність діяння. Проаналізовано позитивний досвід зарубіжних країн, в тому числі країн СНД при регламентації дій, пов’язаних із затриманням особи, яка вчинила злочин, заподіяння йому шкоди і настання кримінальної відповідальності в разі перевищення заходів, необхідних для такого затримання. У дисертації узагальнені матеріали кримінальних справ і практики Верховного Суду України, наведені та проаналізовані статистичні дані, проведені опитування респондентів щодо проблематики, досліджені теоретичні, соціальні та кримінально-правові проблеми інституту затримання особи, яка вчинила злочин, як обставини, що виключає злочинність діяння.

Блинською С.Г. проведено дослідження соціально-правової природи норми про затримання особи, яка вчинила злочин як комплексного кримінального та адміністративно-правового явища. На цій основі автором розроблені і сформульовані основні положення норми про затримання злочинця, визначено поняття, система, структура і зв’язок норми з суміжними кримінально-правовими явищами. Наведено додаткові аргументи щодо необхідності чіткого розмежування кримінально-процесуального та кримінально-правового затримання особи, яка вчинила злочин.

Виділено функції кримінально-правової норми про затримання злочинця, ознаки, що характеризують задерживаемое особа, характер дій при затриманні, підстави і умови правомірного затримання особи, яка вчинила злочин. Розглянуто заохочувальний характер норми про затримання особи, яка вчинила злочин, дано визначення заохочувальної санкції норми.

Значна увага в дисертації Блинська С.Г. приділяється умовам правомірності заподіяння шкоди злочинцю при його затриманні і відповідальності за перевищення меж заподіяння шкоди. У зв’язку з цим вивчені підстави і умови правомірності заподіяння шкоди, поняття і види перевищення меж заподіяння шкоди. Виділено три види ексцесу при заподіянні шкоди злочинцю.

Детально розглянуто Блинською С.Г. спірні питання кваліфікації перевищення допустимих і достатніх меж, необхідних для затримання особи, яка вчинила злочин (стат’і 118, 124 КК України) та сформульовані відповідні пропозиції щодо вдосконалення законодавства і судової практики України.

Увійдіть до вашого акаунту

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.