Бахуринська О.О. Кримінально-правова характеристика порушення вимог законодавства про охорону праці (ст. 271 КК України)

Бахуринська О.О. Кримінально-правова характеристика порушення вимог законодавства про охорону праці (ст. 271 КК України) : Автореф. дис… канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.О. Бахуринська / Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. – К., 2007. – 20 с.

[su_button url=”http://crimpravo.com/wp-content/uploads/2017/01/Bahurinska-O.O.-Kriminalno-pravova-harakteristika-porushennya-vimog-zakonodavstva-pro-ohoronu-pratsi-st.-271-KK-Ukrayini.pdf” style=”soft” background=”#fc0400″ size=”5″ radius=”5″ icon=”icon: cloud-download”]Завантажити PDF[/su_button][su_spacer]

Анотація до автореферату

Дисертація Бахуринська О.О. являє собою перше в Україні з моменту вступу в силу КК України 2001 р монографічне дослідження об’єктивних і суб’єктивних ознак юридичних складів порушення вимог законодавства про охорону праці. Розглядаються основні підходи до нормативного закріплення зазначених юридичних ознак у чинному національному кримінальному законодавстві. Вивчено позитивний досвід регламентації кримінальної відповідальності за порушення вимог законодавства про охорону праці в законодавстві окремих зарубіжних країн.

Бахуринською О.О. досліджується специфічна кримінально-правова конструкція злочину, передбаченого ст. 271 КК України, визначається зміст основного і додаткових безпосередніх об’єктів цього злочину, вивчаються ознаки потерпілого. Запропоновано авторське визначення поняття “безпека праці” як об’єкта даного злочину; розроблена класифікація потерпілих від порушення вимог законодавства про охорону праці. В результаті співвідношення змісту безпосереднього об’єкта злочину, передбаченого ст. 271 КК України, і родового об’єкта злочинів проти безпеки виробництва зроблений висновок про те, що об’єкт порушення вимог законодавства про охорону праці ширше за змістом, що обумовлює розгляд нового підходу до визначення місця ст. 271 в розділі Х Особливої ​​частини КК України “Злочини проти безпеки виробництва”.

Аналізуються ознаки суспільно небезпечного діяння і суспільно небезпечних наслідків злочину, передбаченого ст. 271 КК України, а також визначається характер причинного зв’язку між діянням і наслідками. Вивчено чинне законодавство України про охорону праці з метою встановлення змісту бланкетних ознак ст. 271 КК України. Автором обґрунтовується необхідність дотримання єдиного послідовного підходу законодавця при описі ознак суспільно небезпечних наслідків, виражених в оціночних поняттях, в юридичних конструкціях з однотипними проявами шкоди здоров’ю чи життю людини, заподіяної в результаті порушення різного роду правил безпеки; пропонується максимально конкретизувати зазначені ознаки в ст. 271 КК України за допомогою уніфікованих понять.

Досліджуються Бахуринською О.О. проблеми визначення змісту вини при скоєнні злочину, передбаченого ст. 271 КК України, а також встановлюються загальні та спеціальні ознаки суб’єкта цього злочину. Запропоновано розширити коло суб’єктів порушення вимог законодавства про охорону праці, включивши в нього фізичних осіб, які використовують найману працю і не є при цьому суб’єктами підприємницької діяльності.

Крім того, в дисертації Бахуринською О.О. розглядаються питання співвідношення злочину, передбаченого ст. 271 КК України, з іншими злочинами, зокрема, з іншими злочинами проти безпеки виробництва, з окремими злочинами проти особистості, а також зі злочинною недбалістю.

В результаті проведеного дослідження Бахуринською О.О. формулюються теоретичні висновки і пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства України та практики його застосування. Пропонується нова редакція назви і диспозицій ч. 1 і ч. 2 ст. 271 КК України.

Увійдіть до вашого акаунту

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.