Швець А. Ю. Предмет злочинів проти власності у кримінальному праві України

Швець А. Ю. Предмет злочинів проти власності у кримінальному праві України [Текст] : автореф. дис. … канд. юрид. наук : 12.00.08 / Швець Анна Юріївна ; Держ. НДІ МВС України. – К., 2011. – 20 с.

[su_button url=”http://crimpravo.com/wp-content/uploads/2016/12/SHvets-A.-YU.-Predmet-zlochiniv-proti-vlasnosti-u-kriminalnomu-pravi-Ukrayini.pdf” style=”soft” background=”#fc0400″ size=”5″ radius=”5″ icon=”icon: cloud-download”]Завантажити PDF[/su_button][su_spacer]

Анотація до автореферату

У дисертації Швець А.Ю. проводиться дослідження поняття предмета злочину. Висвітлено питання класифікації предметів злочинів та особливості кваліфікації діяння з урахуванням предмета злочину.

На концептуальному рівні автором обґрунтовано низку якісно нових ідей і висновків щодо розвитку вчення про предмет злочину проти власності. Зокрема, сформульовано визначення поняття об’єкта злочинів проти власності, предмета злочинів проти власності та його ознак. Об’єктом злочинів проти власності (родовим і основним безпосереднім) виступають об’єкти, що охороняються законом України суспільні відносини власності, які полягають в правомочним власника вільно володіти, користуватися і розпоряджатися матеріальними цінностями на власний розсуд, і яким завдається шкода чи створюється загроза її заподіяння. Предметом зазначених злочинів виступають матеріальні цінності (майно, теплова та електрична енергія, документ, що підтверджує право на майно), чужі для винного, а також по відношенню до яких і шляхом безпосереднього впливу на які (або без такого впливу) вчиняється злочин проти власності.

На підставі поглибленого аналізу предмета злочинів проти власності в авторефераті Швець А.Ю. приходить до висновку, що предмету даної категорії злочинів характерні фізичні, соціально-економічні та юридичні ознаки обов’язкового характеру, кожен з яких безпосередньо впливає на визначення предмета злочинів проти власності. Фізичні ознаки предмета злочинів проти власності полягають у тому, що: а) предмет злочину – завжди тільки матеріальні цінності, які можна відчути органами почуттів людини або зафіксувати за допомогою спеціальних технічних засобів; б) предмет має певну фізичну форму, вагу, площину, обсяг і т.п .; в) його можна вжити, використовувати, пошкодити і т.д., тобто зробити щодо предмета злочину певні дії. Соціально-економічні ознаки предмета аналізованих злочинів характеризуються тим, що, по-перше, вони виступають предметом суспільних відносин власності, по-друге, їм завжди властиві ціна, мінова і споживча вартість. Юридичні ознаки предмета злочинів проти власності полягають в тому, що: а) предмет злочину прямо або непрямо випливає зі змісту конкретної статті КК України, б) матеріальні цінності не належить винному на праві власності, чужі для нього (крім перебувають у спільній власності).

Швець А.Ю. також сформульовано ряд понять видів предмета вивчаються злочинів, а саме: майна як предмета злочинів проти власності та його різновидів, права на майно і дій майнового характеру. Обґрунтовано матеріальність електричної і теплової енергії як предмета злочинів проти власності, а також інформації та цінних паперів в документарній і бездокументарній їх формі і т.д.

В тексті автореферату Швець А.Ю. висвітлено питання класифікації предметів злочинів та особливості кваліфікації діяння з урахуванням предмета злочину. Внесено низку пропозицій щодо подальшого вдосконалення чинного кримінального законодавства України щодо злочинів проти власності та практики застосування відповідних норм. Досліджуються питання кваліфікації злочинів проти власності по предмету, аналізується вплив ознак предмета злочинів проти власності на кваліфікацію злочинного діяння.

Увійдіть до вашого акаунту

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.